Informácie o nás

Najmenší zo skupiny chrtov, ale s veľkým srdcom. Prítulný, oddaný, inteligentný, pevne naviazaný na človeka. Ale tiež hravý, milujúci pohyb, ale zároveň pohodlný, schopný i celý deň preležať na gauči. Takto stručne by som charakterizovala talianského chrtíka a to boli tiež dôvody, prečo práve taliansky chrtík, prečo práve na toto plemeno padla naša voľba, keď sme sa rozhodovali, akého psíka si zaobstaráme. Oproti iným malým psom má aj tú výhodu, že málo šteká a srsť má jemnú, hladkú, bez zápachu.

V roku 2003 sme si teda doviezli našu prvú fenku Kiss for Toy (Sara) z chovateľskej stanice King of Ivar z Opavy a od tej doby sa toto úžasné stvorenie stalo neddeliteľnou súčasťou našej rodiny. Začali sme sa zúčasťňovať spolu na  výstavách, kde okrem výstavných ocenení sme získali aj nových priateľov a známych. Prechádzky v prírode hneď nadobudli iný rozmer, keď máte možnosť pozorovať nie len tú úžasnú radosť z pohybu, ale aj ladnosť a rýchlosť, s akou sa chrtík pohybuje. Keďže je to nielen pohyblivý, ale aj vytrvalý psík, berieme ju so sebou aj každý rok na pár dní do Tatier, kde s nami v pohode absolvuje aj celodenné túry. Fotky máme vo fotogalérii.


Je to pes s krátkou, jemnou srsťou, hladkou ako zamat, nemá rád zimu, takže naopak, v jesennom a zimnom období, keď je vonku sychravo, prší, tak to máme čo robiť, aby sme ju prinútili výjsť von aspoň sa vyvenčiť. A vtedy sa stáva jej najobľúbenejšou činnosťou leňošenie v teple, najlepšie v posteli pod dekou.